graffiti-in-Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


graffiti-in-Greece
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μια flashia...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ishor




Αριθμός μηνυμάτων : 1
POINTS :
Μια flashia... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Μια flashia... Right_bar_bleue

Personalized field : χρώμα να έχει μέσα και θα τα βγάλω πέρα...
Registration date : 30/01/2012

Μια flashia... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια flashia...   Μια flashia... I_icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 1:58 pm

έκανα graffiti '97 μ'εχρι το 2003 με μεγάλη αγάπη για το 3D. Μετά το εξέλιξα σε πινέλο και καμβά. Αλλά η μούρλα για graffiti και ιδιαίτερα για stencil kai roll ups αρχισε να ξαναφουντώνει μέσα μου....


Γιατί τα γράφω αυτα? γιατί μετά απο χρόνια λέω να ξαναβγώ στους δρόμους παρότι το έχω ξεχάσει το αθλημα και νιώθω και λίγο άβολα μάλιστα. Έχω ξεχάσει πως είναι σε κυνηγάνε και να πρέπει να έχεις το νου σου. Κλαιν... μια δυο φορές και θα μου ξαναερθει. Αυτή τη φορά όμως δε θα βγω για να γράφω το όνομα μου. Το βρίσκω ανούσιο πια. Θεωρώ ότι στις αναθεματισμένες μέρες που έτυχε να ζούμε το γραφίτι μπορεί να είναι ένα μέσω αφύπνισης εκείνου του υπαλληλάκου που πάει το πρωί στο γραφείο για μια ακόμη ανούσια μέρα. Εκείνων που κοιμηθήκανε στην "ασφάλεια" του σπιτιού τους και κοπρόσκυλα με κουστούμια και χαρτοφύλακες κάνουν κουμάντο.

Πιστευω ότι πρέπει να δει κάτι να τον ξυπνήσει. Να δει κάτι να τον προβληματίσει. Στα @@ του να δει το tag μου. Αν δει όμως μια πρόσκληση για κάτι, αν διαβάσει κάτι να τον ταρακουνήσει τότε θαρρώ πως έχει λόγο ύπαρξης το συγκεκριμένο γκραφιτι.

Δε κάνω spam και ούτε θα πάω να τα ποστάρω αλλού τα ίδια. Απλά επείδη έκανα πάντα παρέα με γκραφιτάδες και αυτός ήταν ο τρόπος ζωής μου για μπόλικα χρόνια...Να τριγυρνάμε, να τσεκάρουμε τοίχους, trainyards, να μαθαίνεις τα ωράρια των υπαλλήλων του όσε, να αράζουμε στα παγκάκια, πιστευω σε αυτή την οικογένεια. Την έχω γνωρίσει και την έχω νιώσει στο πετσί μου. Έχει πολλά να δώσει. Τα άτομα που γνώρισα μέσω του γκραφίτι ήταν της καλύτερης πάστας. Ντάξει όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι.

Πέρα της καθημερινής σαπίλας που βλέπουμε τριγύρω ειδικά αυτές τις @#%%^& μέρες. Ειδα αυτό της προάλλες και μου γύρισαν τα άντερα. θέλουνε να αλυσοδέσουνε το internet. Να σταματήσουνε και να κάνουν παράνομη την ελευθερία λόγου. Η φανταστικοί τύποι που εκλέξαμε εννοειτε οτι το υπογράψανε σαν καλά υπάκουα σκυλιά. Ο κόσμος όμως πρέπει να το μαθει. Το ιντερνετ ειναι το τελευταίο μέρος για ελευθερο λόγο και πληροφορία και εννοειτε οτι θέλουν να το σταματήσουνε.

έχει ελληνικούς υπότιτλους αν σας ενδιαφέρει: χμμ δεν μπορώ λεει να ποσταρω link.
Κάνε ένα search στο youtube "ACTA greek subtitles"

εγώ θα κάνω κάτι γιαυτό, ό κόσμος πρεπέι να το μάθει και δυστηχώς δεν έχω καποιο τηλεοπτικό κανάλι στην διαθεσή μου χαχαχα.... οποιον τον ψήνει, θαρρώ πως ξέρει τι πρέπει να κάνει.

Αν σας κουρασα η έφυγα εκτος της λογικής του forum σας, σας ζητώ συγγνωμη και μπορείτε απλά να διαγράψετε το post.

Να είστε καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια flashia...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
graffiti-in-Greece :: Graffiti :: Graffiti γενίκα-
Μετάβαση σε: